۱۳۹۶ سه شنبه ۶ تير
فعاليت ها
 
اين گروه تدريس دروس نظري و عملي رادر زمينه كودكان از قبيل كودك سالم (1) و كودك بيمار (2) و كارآموزي هاي آن به عهده دارد. لازم به ذكر است كه گروه پرستاري كودكان تعامل با گروههاي ديگر را مورد توجه قرار داده است و برخي فعاليت هاي گروه هاي ديگر نيز با همكاري اعضاي هيات علمي اين گروههاي آموزشي صورت مي گيرد. تدريس دروس تئوري تكنولوژي جراحي اطفال براي رشته اتاق عمل، بيماري هاي شايع كودكان براي رشته بهداشت، كارآموزي كودكان براي رشته فوريت و ...نيز بر عهده اعضاء گروه كودكان مي باشد.
هدف اصلي درس كودك سالم آشنايي دانشجو با فرآيند رشد و تكامل و نياز هاي كودك و خانواده به منظور انجام مداخلات لازم جهت ارتقا ء سلامت آنان در چارچوب مراقبت خانواه محور و فرآيند پرستاري همسو با جنبه هاي اخلاقي و قانوني مراقبت از كودك است.
در واحد درسي كودك بيمار دانشجو با كليات و تكامل بيولوژيكي سيستم هاي مختلف بدن، انواع بيماري هاي كودكان،كاربرد روشهاي مراقبتي و اثرات بيماري و بستري شدن بر كودك و خانواده آشنا مي شود و همچنين درواحدهاي عملي سعي بر اين است كه دانشجو آموخته هاي قبلي خود در زمينه اثرات بيماري و بستري شدن بر كودك و خانواده، مفاهيم و روش هاي مراقبتي و كليات بيولوژيكي سيستم هاي مختلف بدن را به منظور ارائه مداخلات مناسب پرستاري تلفيق نمايد.
 
تاریخ :
1394/04/29
تعداد بازدید:
592
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0

ارسال نظرات
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal