دانشکده پرستاری

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی جهرم

دانشکده پرستاری جهرم

 

 

دانشگاه علوم پزشکی جهرم در سال ۱۳۵۶ تحت عنوان دانشکده پزشکی فعالیت خود را زیر نظر دانشگاه شیراز آغاز نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ساختمان دانشکده در سال ۱۳۶۴ با زیربنای ۵۰۰۰ متر مربع بازسازی گردید و در سال ۱۳۶۵ با پذیرش ۹۰ دانشجوی پزشکی و ۲۰ دانشجوی پرستاری فعالیت مجدد خود را شروع کرد. که در سال ۱۳۷۵ از دانشگاه علوم پزشکی شیراز منفک و به طور مستقل تحت نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت. در سال ۱۳۸۶ دانشکده به دانشگاه ارتقاء یافت و دانشکده پرستاری و پیراپزشکی با هدف تربیت فارغ التحصیلان متبحر و متخصص در رشته‌های پرستاری، هوشبری، اتاق عمل و فوریت‌های پزشکی مشغول به فعالیت شد .

در سال ۱۴۰۰ همراه با اضافه شدن رشته های جدید تحصیلات تکمیلی ، دانشکده پرستاری و پیراپزشکی از هم جدا شد و دانشکده پرستاری با سه رشته کارشناسی پرستاری ، کارشناسی ارشد داخلی جراحی و کارشناسی ارشد سلامت جامعه به فعالیت خود ادامه می دهد .

لازم به ذکراست در حال حاضر تعداد ۱۹۹ نفر دانشجو در دانشکده پرستاری در حال تحصیل می باشند که از این تعداد ۱۸۰ نفر در رشته ی کارشناسی پرستاری و تعداد ۱۵نفر در رشته کارشناسی داخلی جراحی و ۴ نفر در رشته سلامت جامعه تحصیلات خود را ادامه می دهند .